El club aconsegueix la primera plaça amb els xics i la segona amb les xiques en el campionat provincial per equips absolut

La prova es va disputar dissabte passat a la pista d’atletisme de Xàtiva.

Fotografia de grup amb atletes participants i entrenadors, dissabte passat a Xàtiva.

 

El Club d’Atletisme Safor Delikia Sport va obtindre la primera posició amb els xics, i el subcampionat amb les xiques, en el Campionat Provincial Absolut per Clubs a l’Aire Lliure que es va disputar dissabte passat a Xàtiva, una cita on l’entitat ‘grogueta’ va presentar a 69 atletes.

 

Els xics del club es van mesurar al CA Els Sitges, CA Torrent, València Esports, Atletisme Xàtiva, CA Silla, CA La Rabosa, Guadassuar Maskokotas i al Catarroja UE, mentre que les xiques van competir contra el València Esports, CA Torrent, Catarroja UE, CA Silla i Atletisme Xàtiva. El Catarroja UE va quedar finalment desqualificat.

 

Pel que fa a les xiques van ser primeres en les seues proves Mar Morant (disc, amb 47,96 m.), Christelle Gregori Della Jagoma (martell, amb 45,30 m.) i Aina Olaso en javelina, amb 36,27 m. Van quedar segones Lucía Alberola (1.500 m.l., amb 5:06.96), Claudia Martínez (llargària, amb 5,25 m.), Zaira Zafra (5.000 m. marxa, amb 28:35.56), l’equip de relleus 4×100 format per Almudena de Quero, María Evangelista, Sofia Rchi i Amanda Latorre, amb 51:46, i l’equip 4×400, amb Andrea Escrihuela, Noelia Faus, Lucía Alberola i Marina Collado, amb 4:35.99. Van ser terceres Amanda Latorre (100 m.l. amb 13:22), Neus Sansaloni (3.000 m.l., amb 12:14.26), Noelia Faus (400 m.t., amb 1:13.78), Cristina Segura (alçada, amb 1,43 m.), Ana Chova (perxa, amb 2 m.) i Sara Segura, en triple salt, amb 11.21 m.

 

També van participar Maria Evangelista (100 m.l.), Almudena de Quero (200 m.l.), Leire Bisquert, procedent del CA Dianium (200 m.l. i 400 m.l.), Sofia Rchi (400 m.l.), Nuria Hernández (400 m.l.), Irene Llario (800 m.l.), Paula Martín (1.500 m.l.), Jordina Gascón (3.000 m.l.), Cristina Segura (100 m.t.), Olivia Burgess (alçada), Marta Pérez (perxa), Alicia Gómez (llargària), Andrea Vercher (triple salt), Marina Collado (pes), Lucía del Mar García (pes i disc), Mireia Juan (martell) i Alexandra Emilova en els 5.000 metres marxa.

 

Respecte dels xics van ser primers Fran Vilches (400 m.l., amb 50:81), José Antonio García-Pando (disc, amb 33,96 m.), Daniel Mayor, procedent del CC El Garbí (martell, amb 55,61 m.), l’equip de relleus 4×100, format per Iván Martínez, Trinitario Pons, Bernat Pérez i Antonio Garcés, amb 44:19, i l’equip de relleus 4×400, amb Alejandro Martínez, Josuer Armando Rosero, Vicente Martí i Fran Vilches, amb 3:27.87.

 

Van quedar segons Alejandro Martínez (200 m.l., amb 22:95), Abdelhafid Said (3.000 m. obstacles, amb 11:04.40), Antonio Garcés (llargària, amb 6,40 m.) i José Luis Pérez en pes, amb 12.43 m. Van ser tercers Joan Cloquell (1.500 m.l., amb 4:24.91), Víctor Leca (110 m.t., amb 17:38, i javelina, amb 41,27 m.), Raúl Bellón (alçada, amb 1,83 m.), Ricardo Rico (perxa, amb 4 m.), i José Miguel Barrios en els 5.000 metres marxa, amb 28:25.82.

 

La resta de l’equip masculí el formaren Iván Martínez (100 m.l.), Antonio Garcés (100 m.l.), Jorge Atienza (200 m.l.), Jaison del Casar (200 m.l.), Jorge Cuenca (400 m.l.), Juan Antonio Pérez Huerta (800 m.l.), Rubén Gregori (1.500 m.l.), José Miguel García (3.000 m.l.), Vicente Juan Martí (400 m.t.), Álvaro Burguera (alçada), Damián García (perxa), Joan Andreu Morant (llargària), Ausiàs Roch (triple salt), Alberto Fajardo (triple salt), Arturo Climent (martell) i José Antonio García-Pando, en javelina.

 

FOTOGALERIA en el perfil de FLICKR del club.