L’escola en diversos fronts aquest cap de setmana

Es disputa el Campionat Autonomic Cadet, el Campionat Provincial Per Equips Alevi i el Campionat Autonomic Junior.

Intens cap de setmana per l’escola del Club Atletisme Delikia Sport .

D’una banda el dissabte al matí 3 atletes del Club competiran en el Campionat Autonòmic Júnior al Luis Puig de Valéncia , seran Santiago Hernandez i David Fuster en les proves de 200 m.l. i 400 m.l. en busca de millorar les seves marques de la temporada , mentres que el Junior Andres Bella participarà en els 3000 m.l.

El dissabte a la vesprada, tambè al Lluis Puig,  es disputa el Campionat Autonòmic Cadet ( atletes nascuts el 1999 i 2000 ) , on l’escola ha aconseguit classificar un total de 12 atletes . Els participants seran els següents:

  • Alejandro Martinez en 60 m.l. i 300 m.l.
  • Bernat Perez en 60 m.l. i 300 m.l.
  • Trinitari Pons a 300 m.l.
  •  Cristian Moncho en 300 m.l.
  •  Alex Meri en 600 m.l.
  • Alberto Moncho en 3000 m.l.
  •  Ivan Duarte en 60 m.t.
  • Maria Evangelista en 60 m.l.
  • Núria Perez a 600 m.l.
  •  Neus Juan en 60 m.t.
  • Isabel Gonzalez en Pes
  • Maybeth Hinojosa en Pes

I finalment, el diumenge al matí es disputarà la primera competició per equips de la present temporada al aire lliure . A la localitat de Sueca es diputarà el Campionat Provincial per Equips en Categoria Aleví , on l’escola desplaçarà un total de 22 atletes Alevins i presentarà tant equip masculí com a equip femení .

En categoría masculina participaran 8 equips: C.A. Safor Delikia Sport, C.A. Sitges de Burjassot, C.A. La Ribera, C.A. Torrent, C.C. El Garbi, C.A. Alaquas, C.A. Riba Roja i Valencia Terra i Mar.

En categoría femenina participaran fins 10 equips: C.A. Safor Delikia Sport, C.A. Sitges de Burjassot, C.A. La Ribera, C.A. Torrent,C.C El Garbi,  C.A. La Eliana, C.A. Valldigna, C.A. Sueca, C.A. Riba Roja, Huracan de Mislata i Valencia Terra i Mar.

Els equips que presentarà l’escola seran els següents :

CATEGORIA MASCULINA :

  • Hector Estruch : Longitud i 500 m.l.
  • Pau Ferriols : Longitud i 1000 m.l.
  • Pau Garcia : Alçada i 60 m.l.
  • Victor Mascarell : Alçada i 500 m.l.
  • Francisco Payá : 60 m.t. i Pes
  • Javier Perez : 2 km Marxa i Disc
  • Jordi Rodriguez : 2000 m.l. i Disc
  • Oscar Roig : 2 km Marxa i Javelina
  • Daniel Ros : Pèrtiga i 60 m.l.
  • Abel Sanchez : Martell i 2000 m.l.
  • Joan Simo : 1000 m.l.
  • Guillermo Vila : 60 m.t. i Pes

CATEGORIA FEMENINA :

  • Laia Almenar : Pes i 60 m.l.
  • Laia Bañuls : Pes i 1000 m.l.
  • Marina Blasco : Alçada i 500 m.l.
  • Alexandra Emilova : 2 km Marxa i Disc
  • Claudia Escriva : Pèrtiga i 60 m.l.
  • Aitana Ferrairó : 60 m.t. i Pilota
  • Mireia Juan: Martell i 500 m.l.
  • Claudia Martinez : Alçada i 1000 m.l.
  • Marta Perez : 60 m.t. i Pilota
  • Neus Sansaloni : 2000 m.l. i Longitud

Molta sort a tots ells!!

Traducir